Good Design = Good Business

90

  • MekanThe Circle, İstiklal Caddesi’ne paralel Tercüman Çıkmazı’nda bulunan sanat ile iç içe olunabilecek eşsiz bir atmosfer sunuyor. Heykeller ve diğer sanat eserleriyle çevrili bahçesinde etkinliğin öncesinde Tasarım Mutfağı ortaklığında canlı müzik ve deneyim de sunulacak.
  • ÇekilişEtkinlik sonunda yapılacak çekiliş ile katılımcılara 3 adet 1 yıllık Sketch lisansı verilecektir.
  • HediyeTüm katılımcılara -99 design studio’nun TEGV ortaklığındaki Alphabet projesi kapsamında tasarladığı özel posterlerden hediye edilecektir.
  • AtıştırmalıkEtkinlik öncesinde ve verilecek aralarda The Circle tarafından çay, kahve, meşrubat ve atıştırmalıklar ikram edilecektir.

Biletler Tükendi

Description

Konu başlıkları

Emotional Design

Gökçen Yılmaz UX Designer, -99 design studio Duygusal tasarım nedir, seviyeleri nelerdir ve tasarımcılar için neden önemlidir? Tasarımda duygusal bağ nasıl yansıtılabilir? Davranışsal tepkileri tetiklemenin yolları.

Case study: Deneyimin dönüşüm oranına etkisi

Gökhan Özkan Online Marketing Manager, Flormar Kullanıcılara sunulan doğru tasarım çözümleri gerçek hayatta ne gibi katkılar sağlıyor? Marka açısından tasarımın dönüşüm oranına etkisi ve önemine bu sunumda değinilecektir.

Workshop: Bricks [minus] Blocks

-99 design studio Bricks [minus] Blocks, küçük parçalardan bütünü oluşturma ve bütünün önemli parçalarını ayırabilmenin önemi ve yaklaşımını içeren interaktif bir UX atölyesidir. Var olan deneyimleri kullanıcı açısından bakarak geliştirebilmeyi hedefler. Müzik uygulaması örneği üzerinden gruplara ayıracağımız katılımcılar, var olan uygulamayı geliştirmeye çalışırken bir diğer grup da uygulamayı yeniden ve bambaşka bir bakış açısı ile üretmeye çalışacak. Tüm bu süreç, kullanıcı ve deneyim odaklı sorunlara çözüm bulabilme hedefi çevresinde şekillecek ve gruplar -99 mentörleri tarafından yönlendirilecektir.

Mobil odaklı tasarım ve kullanıcı algısı

Ömer Tokuş Head of Digital Channels, Koçtaş Web, mobil ve app ekosistemlerinde birbirileriyle uyumlu, mobil odaklı tasarımların kullanıcı gözünde algısı ve markaya katkıları nelerdir?

Mobil tasarıma yönelik UI çözümleri

Alaa Alnuaimi Creative Director, Founder, -99 design studio Kullanıcılara sunulacak benzersiz deneyimin güçlü etkileşimler ve akıcı unsurlar kullanılarak zenginleştirilmesine yönelik çözümler.

Açık oturum: UX, UI teori ve pratik

-99 design studio, Tasarım Mutfağı Kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arayüzü disiplinlerinin teori ve pratikteki yerlerine, önemlerine değinilecek panel. Panelin çıktı hedefi duyguların hayat bulduğu tasarımların ne kadar metodolojik ve teorik olması ya da olmaması gerekliliği olacaktır.